ייעוץ ראשוני חינם

השיטה הזולה ביותר לחידוש מראה המטבח

בשנים האחרונות המטבח הפך למקום בילוי בו אנחנו נמצאים רוב הזמן. ככל שעובר הזמן, מראה המטבח מאבד מיופיו ויש צורך להחזיר למטבח את היופי. השוק מציע היום דרכים שונות לחידוש מראה המטבח, כאשר לכל שיטה השלכות משמעותיות על הכיס שלנו.  
חידוש למטבח יכול ליצור בעיה עבור אלה שאינם יכולים להרשות לעצמם להחליף את כל המטבח. הפתרון הוא לחדש את המטבח הקיים תוך שימוש באמצעים שיהפכו אותו ליפה ומרשים בעלות לא גבוהה במיוחד למשל, חיפוי למטבח. מהו חיפוי למטבח?הכוונה היא ציפוי הקירות בשכבה של קרמיקה, זכוכית או גרניט למטבח שנועדה להילחם בכתמים בצורה טובה יותר. 
 


אילו סוגי חיפויים ניתן למצוא?

חיפוי קרמיקה: חיפוי קרמיקה מאפשר ליצור גיוון בחלל המטבח. חיפוי קרמיקה מאפשר לבחור אריחים חלקים וצבעוניים ולשלב אותם במטבח. בחירה בחיפוי מסוג זה משרתת מספר מטרות:1. הגנה על הקירות מפני רטיבות וכתמי עובש - ככל שעובר הזמן, מראה הקירות משתנה ולעיתים ניתן להבחין בכתמי לחות ורטיבות. התקנת אריחי קרמיקה מסייעת בשמירה על קירות המטבח ומניעת כתמי עובש ולכלוך.2. אווירה יוקרתית: חיפוי קרמיקה יאפשר לכם ליהנות ממראה מטבח יוקרתי ומרשים.
חיפוי גרניט למטבח: אריחי גרניט נחשבים לחזקים יותר בהשוואה לאריחי קרמיקה. אריחים מסוג גרניט פורצלן למשל, נחשבים לעמידים ומתאימים לאזורים בהם יש תנועה רבה.
חיפוי זכוכית למטבח: כיום זכוכית נחשבת לחומר פופולארי בעולם המטבחים. משטחי זכוכית עוברים תהליך של צביעה ואיטום, כאשר הזכוכית נחשבת לקלה לניקוי ואינה סופחת נוזלים. הימנעות משריטות או מכות עשויה לשמור על מראה יפה. תכונותיה של הזכוכית כגון עמידות וחוזקה הופכות אותה לעמידה בפני חום ובפני מכות
בסופו של דבר, חשוב לבחור חיפוי למטבח בהתאם לצרכים שלכם ולמראה אותו אתם מעוניינים ליצור במטבח.
 
 

 כיצד לבחור?
 

חיפוי זכוכית, חיפוי קרמיקה או חיפוי גרניט- כל אלו יכולים להשתלב נפלא במטבח שלכם, אך בעת הבחירה יש צורך להביא בחשבון את המראה הכללי של המטבח. חיפוי זכוכית למשל, משדר מראה קר ומודרני, ולכן אינו מתאים למטבח בו יש ארונות בעיצוב עץ מלא. בנוסף, חיפוי קרמיקה אינו מתאים למטבח המעוצב בקו מודרני ונקי.
כמו כן, בעת הבחירה מומלץ לחשוב על היכולת לשדרג ולהחליף חיפוי ככל העולה על רוחכם. אם אתם אוהבים לחדש את המטבח שלכם לעיתים קרובות, הרי תוכלו לבחור חיפוי מקורי ומיוחד, אך אם אין לכם את הרצון או הזמן להשקיע במטבח, כדאי לכם לבחור בעיצוב סולידי יותר.
 

סיכום 


בבואכם לבחור את עיצוב המטבח שלכם, מומלץ להקפיד על שילוב בין פונקציונאליות  לאסתטיקה עיצובית ובחירת מוצרים שונים למשל, חיפוי זכוכית או חיפוי קרמיקה. בסופו של דבר, אין טעם לבחור חיפוי למטבח יפה ומרשים, כזה שהאורחים שלכם לא יפסיקו להתפעל ממנו אם הוא לא מאפשר לכם לעבוד במטבח בנוחות. 
כמו כן, יש לזכור כי לחיפוי מטבח יש את היכולת לשנות את מראה המטבח לחלוטין. במידה ואתם מעוניינים לחדש את המטבח שלכם, חיפוי למטבח היא שיטה המאפשרת ליצור מראה יפה ונעים למטבח מבלי להוציא סכומי כסף גדולים.
 

 

לייעוץ ראשוני חינם צרו קשר:

שם:       טלפון:       דוא"ל:      

דף הבית >> מדריכים ומאמרים >> השיטה הזולה ביותר לחידוש מראה המטבח