ייעוץ ראשוני חינם

מה עושים כאשר נכנסים מים מהחלונות
אחת הבעיות המרכזיות בישראל היא רטיבות במבנה שמקורה בבעיות איטום. רטיבות במבנה יכולה לגרום לעובש,קילופים ובעיות נוספות הגורמות נזק למבנה, אך גם לבריאותם של האנשים המתגוררים בבית. אחת מבעיות האיטום שאנשים פחות מודעים אליה היא בעיית איטום חלונות.

השלכות רפואיות ואסתטיות

כניסת מים דרך החלונות איננה נעימה במיוחד ופוגעת לא רק במבנה, אלא משפיעה על מצבם הבריאותי של האנשים בבית. אמנם הדרך הפשוטה ביותר היא להתעלם, אך כאשר המים חודרים מהחלונות ומאיימים להציף את כל הבית קשה מאד להמשיך ולהתעלם מהמצב.

כדי לא להגיע למצב בו כניסת המים תהפוך לכתם גדול ותשפיע על שאר חלקי הבית, כדאי להיעזר בבעלי מקצוע,כדי להפחית את עוצמת הנזק. כניסת מים מהחלונות איננה אפיזודה חולפת, אלא כתובת שהייתה על הקיר או במקרה הזה על החלונות והתפשטה לכל עבר. מה שמתחיל כנקודה  פעוטה יכול להשפיע על חייהם של  כל האנשים המתגוררים בבית. רוב אנשי המקצוע בתחום האיטום עושים שימוש בחומרי איטום סיליקונים או אקרילים, הנצמדים לחלונות, אך לא נצמדים בצורה מספקת לקירות, וככל שעובר הזמן, מתנתקים חומרי האיטום והמים נכנסים דרך החלונות.

כאשר מדובר במים שחודרים מהחלונות- ההתחלה נראית תמימה למדי, אך בסופו של דבר המים יחדרו מבעד לקירות ויגרמו נזקים רבים למבנה. בעת כניסת מים חשוב מאד לייחס לכך חשיבות רבה ולא להניח שמדובר בעוד לכלוך סתמי, שכן מה שהתחיל כנקודה קטנה יכול להפוך יום אחד לבעיה גדולה במיוחד הגורמת לנזקים אסתטיים בבית, אלא גם לבעיות רפואיות בקרב בני המשפחה.  

הגורמים להופעת רטיבות

רטיבות החלונות או טיפות מים שנוזלות- כל אלו גורמים להופעת פטריות וחיידקים למיניהם אותם בני המשפחה נושמים. הגורמים להופעת רטיבות רבים וכוללים בין היתר איטום לקוי תוך שימוש בחומרי איטום שאינם איכותיים ועד לאיטום לקוי בחיבורים ובברגים שבחלונות שהושאר פתוחים לאחר התקנת החלונות. דבר שנלווה לרטיבות הוא עיבוי כלומר, מצב בו הקירות בבית מטפטפים ללא הפסקה בגלל לחות מצטברת. מצב בו יש עיבוי מתחיל כאשר האוויר מתמלא באדי מים הבאים במגע עם המעטפת החיצונית של המבנה, כך האוויר מתקרר וחלק מאדי המים מתעבים והופכים לטיפות זעירות.


 

לייעוץ ראשוני חינם צרו קשר:

שם:       טלפון:       דוא"ל:      

דף הבית >> מדריכים ומאמרים >> מה עושים כאשר נכנסים מים מהחלונות