ייעוץ ראשוני חינם

שילוב של זכוכית בעבודות עץ לעיצוב מושלם

זכוכית שקופה משמשת בדרך כלל לעיצוב הבית העכשווי. בבית המסורתי השתמשו יותר בזכוכית מעורפלת. בעיצוב המודרני, שילוב של זכוכית שקופה בעץ, מאפשר קבלת אלמנט מרתק מאוד. הנה כמה רעיונות לשילוב בין עץ וזכוכית לעיצוב הבית.


זכוכית שקופה משמשת בדרך כלל לעיצוב הבית העכשווי. בבית המסורתי השתמשו יותר בזכוכית מעורפלת. בעיצוב המודרני, שילוב של זכוכית שקופה בעץ, מאפשר קבלת אלמנט מרתק מאוד. הנה כמה רעיונות לשילוב בין עץ וזכוכית לעיצוב הבית.
-          כל שטח הקיר, בעיקר בצד הדרומי של המבנה, עשוי זכוכית שקופה. כדי שהמראה לא יהיה בהיר מדי, אפשר לשלב מחיצות זכוכית עם אלמנטים אחרים שעשויים מעץ צבוע לדוגמה בגוון חום אדמדם, תוך שימוש באחד מאותם חומרי איטום מתאימים לעץ ולזכוכית.
-          אפשר גם לחלק את קיר הזכוכית למספר חלקים, כשכל חלק נפרד באמצעות מסגרת דקה של עץ כהה.
רהיטי זכוכית
רהיטי זכוכית הם חלק מהעיצוב המודרני, למרות שאפשר למצוא עקבות לסגנון זה גם במאה ה-14. אולי תתפלאו לשמוע שאנשים כבר בימי הביניים, בתקופת שלטון המלוכה בעיקר באירופה, בארצות כמו איטליה, אנגליה וצרפת, נהגו להשתמש בזכוכית כדי לבנות רהיטים בדרכים אחרות מהמקובל, על מנת להבדיל רהיטים מיוחדים אלה משאר רהיטי העץ.
כאמור, אנשים בעלי טעם מעודן השתמשו תמיד בעבודות עיצוב שבהן שולבה זכוכית, כדי שייראו שונות מהעבודות הרגילות. ולאורך השנים, הצליח הריהוט שמשולב בו זכוכית לשמור על הקסם והאיכויות יוצאות הדופן שלו.
הזכוכית היא שבירה, אבל עמידה. מוצקה אבל שקופה לאור, יפה ובו בזמן גם פונקציונאלית. הזכוכית פשוט מושלמת לשילוב בחלל פנימי כהה בחדרים שבהם יש פחות חלונות. זאת משום שהזכוכית סופגת פחות אור לעומת העץ, המתכת והאבן. לכן, מעניקה הזכוכית שמשקפת את האור בחדר, תוספת וירטואלית של שטח.
מגע של סגנון ותחכום מתווסף באופן מיידי לחדר שבו ריהוט שמשלב עץ וזכוכית. הזכוכית עושה נפלאות ומייפה את השטח באופן מיידי. כמו כן היא מעניקה מגע של יופי ואלגנטיות לכל חלל.
שולחנות קפה מזכוכית ועץ הם גם פונקציונאליים וגם עיצוביים מאוד. שולחן מצופה בזכוכית רגיש פחות לכתמים, ועם מטלית לחה אפשר לנקות אותו ולהחזיר לו מיידית את היופי המקורי שלו.
בכוחה של הזכוכית גם לסלק את השעמום בסביבת המשרד, למשל. במקום רהיטים כבדים מעץ מלא ששולטים בכיפה, אפשר להשתמש ברהיטי עץ משולבים בזכוכית ואטומים באותם חומרי איטום מתאימים, ולהחדיר אווירה נעימה וקלילה יותר לחלל.
חדר שמש
כל אדם צריך לשאוף לאווירה נפלאה בביתו, ואם אפשר, למה לא לבנות חדר שמש? המושג חדר שמש מצביע על אזור בבית עם שפע של חלונות או דלתות זכוכית לקבלת מקסימום מאור השמש.
תוכלו להכניס את האור הטבעי לתוך הבית ולזכות באווירה נעימה בכל ימות השנה. חדר שמש שבו משולבים חלונות זכוכית בקירות העץ, הוא אידיאלי להרחבת חלל המגורים בבית וליצירת מעבר בין פנים הבית והחוץ. חדר שמש יכול לתפקד כאזור מצוין לבילוי בוקר קריר בתחילת האביב או אחר צהריים נעים בתקופת הסתיו, מבלי להיחשף למזג האוויר בחוץ.
אם הקירות והזכוכית מבודדים, החדר יוכל לשמור על החום ולהישאר נוח ובהיר בכל עונות השנה. החלל מעניק מפלט מבורך ממזג האוויר ומנצל את אור השמש המוגבל בחורף, ובקיץ הוא יכול לשמש כפינה מפנקת, ובלבד שתוכנן כראוי.

לייעוץ ראשוני חינם צרו קשר:

שם:       טלפון:       דוא"ל:      

דף הבית >> מדריכים ומאמרים >> שילוב של זכוכית בעבודות עץ לעיצוב מושלם